11. Yeşilay bisiklet turu Düzce'de gerçekleşti

Yeşilay'ın, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu iş birliğiyle “Sağlıklı yaşamın tadını birlikte çıkaralım” sloganıyla düzenlediği etkinlik kapsamında 200'e yakın bisikletçi Anıtpark Meydanı'nda bir araya geldi.

Etkinlikte hazır bulunan Vali Selçuk Aslan, Yeşilay'ın bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek amacıyla 2011 yılından bu yana geleneksel olarak bisiklet turu düzenlediğini anlattı.

Planlamanın geçen pazar haftası yapıldığını ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendiğini belirten Aslan, şöyle konuştu: “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı olan Atatürk'ü anma törenine denk gelmesi daha da anlamlı. “Sağlıklı bir hayatın tadını çıkaralım” sloganıyla bugün inşallah on birinci kez düzenleyecek.” Bineceğiz.” dedi.

Aslan'ın konuşmasının ardından Yeşilay yelekli bisikletçiler, Türk bayraklarıyla süslenmiş bisikletleriyle 5 kilometrelik parkur boyunca önlerindeki araçtan çalınan ilahiler ve şarkılar eşliğinde pedal çevirdi.

Başlangıç ​​noktasında sona eren tura Vali Aslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Düzce Yeşilay Şube Başkanı Ali Dilber ve Düzce Türkiye Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Selim Cicu da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir