Aksaray'da yolcu otobüsü devrildi: 2 kişi öldü, 34 kişi yaralandı

Kilis'ten İstanbul'a giden Hannan S.'nin işlettiği Metro Turizm yolcu otobüsü, Ankara-Niğde Karayolu Babakonağı mevkiinde hendeğe düştü.

İhbarın ardından kaza yerine çok sayıda jandarma, sağlık, UMKE ve itfaiye ekibi müdahale etti.

Kazada 2 kişinin öldüğü, 34 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Yaralılar hastanelere kaldırıldı.


“İlk bilgilere göre kaza sürücünün uyuması nedeniyle meydana geldi.”

Kaza yerine gelerek yetkililerden bilgi alan Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Kilis'ten İstanbul istikametine giden yolcu otobüsünün saat 02.55'te sette devrildiğini belirterek, “İlk belirlemelere göre kaza yaptık. Alınan ilk bilgilere göre kazada 2'si öldü, 34'ü yaralandı. Yaralılarımızı Aksaray, Nevşehir ve Kırşehir başta olmak üzere naklettik. Ölenlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Vali Kumbuzoğlu daha sonra yaralıları Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret ederek sağlık durumları hakkında bilgi aldı.


“Kaza sonrası sessizlik oldu, denize düştüğümüzü sandım”

Yaralı yolculardan Elif Arık, kızını ziyaret etmek için Adana'dan İstanbul'a gittiğini anlatarak, kazayla ilgili şunları söyledi:

“Kaza sonrası sessizlik oldu, denize düştüğümüzü sandım. Yanımızdakilere sordum: 'Denize mi düştük?' “Otobüs 4-5 kez devrildi ve kullanılamaz hale geldi. Çok sayıda yaralı vardı. Otobüsün önünde oturan yolcular sürücünün uyuduğunu söyledi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir