Antalya'da 4 bin polisle barış operasyonu

İl Emniyet ekipleri kentte genel güvenlik ve kamu düzenini sağlamak amacıyla operasyon gerçekleştirdi.

Helikopter ve drone ile desteklenen uygulamada 4 bin çalışan ve 250 ekip görev aldı.

Kent merkezinde uygulamaya katılan İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, gazetecilere, kentte benzer uygulamaların sıklıkla yapıldığını söyledi.

Antalya'nın dünyanın en güzel şehri olduğunu belirten Çevik, şöyle konuştu: “Antalya aynı zamanda dünyanın en güvenilir şehridir. Biz mevcut istikrar ve güven ortamının devamını sağlamaya, vatandaşları memnun etmeye kararlıyız. yerli ve yabancı misafirlerimizin kendilerini daha güvende ve sakin hissetmelerini sağlamak için tüm kaynaklarımızı kullanarak uygulamalarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Bu istikrar ortamının devam edeceğini vurgulayan Çevik, asıl amaçlarının sahaya ve bölgeye hakim olmak, devletin gücünü vatandaşa yansıtmak ve vatandaşın devlete olan güvenini artırmak olduğunu söyledi.

Bu tür caydırıcı ve önleyici faaliyetlere odaklanıyoruz.”

Kentte suç örgütünün bulunmadığını vurgulayan Çevik, şöyle konuştu: “Çok şükür artık suç örgütü yok. Artık mafya babası gibi sözler kullanmak istemiyoruz. Çünkü öyle bir şey yok. Biz bunlara sokak eşkıyası diyoruz. ” Kendilerini tanıtan 3-5 grubun faaliyetlerine de yer veriliyor. “Bütün bunlara son verdik. Taleplerde amacımız sızmayı önlemek. Artık sezon açıldı, eğlence sektörleri de açıldı. Yerli ve yabancı konuklar geliyor. Bu tür virüslerin sokaklara sızmaması için elimizden geleni yapıyoruz.” ve “Kullanılabilecek araçları elde etmek için bu tür caydırıcı ve önleyici faaliyetlere odaklanıyoruz.”

Taleplerin 19 ilçedeki tüm birimler tarafından eş zamanlı olarak yerine getirildiğini belirten Orhan Çevik, şöyle konuştu:

“Sadece trafikle ilgili olarak 19 ilçede önemli gördüğümüz 100 noktada 170 ekip ve 300 kişiyle trafik kontrolünü gerçekleştiriyoruz. Ayrıca genel güvenlik ve barışı koruma kapsamında 200 ekip ve 50 motorlu olmak üzere helikopter ve drone desteğimiz de bulunuyor. Ekipler, yaklaşık 4 bin kişinin katılımıyla 658 kilometrelik sahil şeridi boyunca Deniz Liman Müdürlüğümüzün tekneleriyle yola çıkıyor.

Açıklamanın ardından Kaleiçi bölgesinde uygulamalara katılarak yerli ve yabancı turistlerle sohbet eden Çevik, çok olumlu geri dönüşler aldıklarını ve bunun kentteki güven ortamını gösterdiğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir