Antalya'da meydana gelen teleferik kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından kazaya ilişkin yaptığı açıklamada, Sarısu-Tünektepe teleferik direğinin kırılması ve kabinlerden birinin çökmesi sonrasında meydana gelen kazada hayatını kaybeden kişiye Allah'tan rahmet diledi. Yaralı vatandaşlara acil şifalar diliyorum.

Teleferik kabinlerinde mahsur kalan vatandaşların kurtarılmasına yönelik çalışmaların büyük bir titizlik ve hassasiyetle devam ettiğini belirten Tunç, şöyle konuştu:

“Önceliğimiz vatandaşlarımıza bir an önce ulaşmak. Antalya Başsavcılığı, hepimizi şoke eden kazayla ilgili olarak makine mühendisleri, elektrik mühendisleri ve İş Sağlığı uzmanlarından oluşan 5 kişilik bilirkişi heyeti adli soruşturma başlattı. Kazanın nedenini ve sorumlularını tespit etmek üzere görevlendirilen emniyet ve güvenlik uzmanları, olay yerindeki incelemelerini sürdürüyor. “Adli soruşturma, bir başsavcı yardımcısı ve bir cumhuriyet savcısının koordinasyonunda tüm yönleriyle devam ediyor.”


Mülki müfettişler görevlendirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya Konyaaltı'nda meydana gelen ve 1 kişinin hayatını kaybettiği, 7 kişinin de yaralandığı teleferik kazası için mülki müfettişlerin görevlendirildiğini söyledi.

Bakan Yerlikaya, gelişmeler hakkında kamuoyunun bilgilendirileceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir