Eski İsrail istihbarat yetkilisi Netanyahu'nun ülkeyi mahvettiğini söyledi

İsrail televizyonu Channel 12'ye konuşan Argaman, ülkede seçimlerin hızlı bir şekilde yapılması gerektiğini ancak Netanyahu'nun ahlaki açıdan tekrar aynı pozisyona aday olamayacağını söyledi.

Argaman, “İsrail'in kuruluşundan bu yana yaşanan en büyük felaket” olarak nitelendirdiği 7 Ekim saldırısının doğrudan sorumlusunun Netanyahu olduğunu vurguladı.

“(Netanyahu) Muazzam bir başarısızlığın sorumlusu o. Sorumlu odur, başka kimse (sorumlu) yoktur.” Argaman, bu büyüklükteki bir başarısızlığın sorumluluğunu üstlenmeyen birinin liderliğe uygun olmadığını kaydetti.

Argaman, şunları söyledi: “Netanyahu görevi bırakmazsa bu bizim için kıyamet olur. “Eğer İsrail Devleti bir an önce harekete geçmezse sonumuzu çok kötü yerlere getireceğimizi düşünüyorum.” dedi.

Netanyahu'nun daha önce İsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich ve aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir'den “büyük bir küçümseme” ile söz ettiğini hatırlatan Argaman, Netanyahu'nun ekonominin bununla hiçbir ilgisi olmadığını bilmesine rağmen Smotrich'i kullandığını savundu.

Argaman, Ben-Gvir'i de eleştirdi ve şunları söyledi: “Ben-Gvir'in güvenlikle ne alakası var? Ulusal Güvenlik Bakanı mı? “Belki de daha iyi ifade etmek gerekirse, kendisi ulusal afet bakanıdır.” görüşünü dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir