Hakem Meler'e saldıran Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca istifa etti

Faruk Koca, istifa açıklamasında şunları söyledi: “Ülkemizin böyle bir olay ve görüntüyle anılmasından büyük üzüntü duyduğumun bilinmesini isterim.” dedi ki

REKLAM

Trendyol Süper Lig'in 15. haftasında MKE Ankaragücü'nün Çaykur Rizespor ile oynadığı maçın ardından sahada hakem Halil Umut Meler'e yumruk atan ve bu sabah tutuklanarak Sincan kapalı ceza infaz kurumuna götürülen Faruk Koca, evet istifa etti.

Ankaragücü kulübünden yapılan yazılı açıklamada Koca, “Umarım bu ciddi olay nedeniyle Türk futbolunun yapısal sorunları daha gerçekçi bir şekilde tartışılır.”

Koca'nın açıklaması şöyle:

“Hakem Halil Umut Meler'e karşı tavrımdan dolayı Sayın Meler ve ailesinden, Türk hakem camiasından, spor kamuoyundan ve milletimizden özür diliyorum. İşin nasıl ve neden bu noktaya geldiği tesadüfe bağlı değildir. Önemli değil. ne kadar ciddi, haksızlık mı, hata mı, hiçbir şey.” Bu, bizzat benim uyguladığım ve kesinlikle istemediğim şiddeti meşrulaştırmaz veya açıklamaz. Spor sahaları beyler arasındaki müsabakaların mekanı olmalıdır. Her türlü tavır Benimki de dahil olmak üzere, fair play'e gölge düşüren şeyler stadyumlarda veya spor salonlarında olmamalıdır.”

“Tam tersine sebep olduğum için büyük bir utanç duyuyorum. Ankaragücü Kulübü'nün, Ankaragücü taraftarının, bulunduğum camianın ve ailemin daha fazla zarar görmemesi için MKE Ankaragücü başkanlığından derhal istifa ediyorum. Bu olayın gerçekleşmesini diliyorum. Herkesten çok benim kabul edemeyeceğim bir şey, her şeyden önce futbolla ilgili.” “Toplumumuz dahil spor yaşamımızın hatalardan, eksikliklerden ve şiddet kültüründen arındırılmasına vesile teşkil etmektedir. Aynı zamanda bu sayede Türk futbolunun yapısal sorunlarının daha gerçekçi bir şekilde tartışılmasını da ümit ediyorum. sebep olduğum ciddi bir olay.”

“Hem yönettiğim kulübün, hem futbol camiasının, hem de ülkemizin böyle bir olay ve görüntüyle anılmasından büyük üzüntü duyduğumun bilinmesini isterim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir