Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde “Öğrenci Gözüyle Gazze Sergisi” açıldı

Evliya Çelebi yerleşkesindeki “Öğrenci Gözüyle Gazze” sergisinde Filistinli Hanan Musallam, Emir Bıyıklı ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Oğulcan Çelik'in İsrail'in Gazze saldırılarını konu alan dijital tasarım çalışmaları sunuldu.

DPU Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak açılış konuşmasında serginin öğrencilerin Filistin meselesine yönelik hassasiyetini yansıttığını söyledi.

Üniversite olarak Filistin'e yönelik farkındalık yaratmak amacıyla bugüne kadar 100'ün üzerinde etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Kızıltoprak, şöyle konuştu: “Bir milleti, bir toplumu yok etme çabası var. Bütün saldırılara, olumsuzluklara rağmen Filistinliler göstermeye devam ediyor. Dünyadaki Filistinliler de özgürce nefes alma özgürlüğüne sahipler.” “Bir anlaşmazlık varsa siyasi zeminde çözülmeli. Savaş dışında onu sorumlu göstermek için orantısız güç kullanılmasının hiçbir mantığı yok” dedi.

Sergide eserleri yer alan öğrenciler, Gazze'ye dikkat çekmek ve bölge halkının sesini duyurmak amacıyla eserler tasarladıklarını söyledi.

Rektör Kızıltoprak, GSF Müdürü Prof. Dr. Levent Mercin, akademisyenler, konuklar ve öğrencilerin ziyaret ettiği sergi bir hafta boyunca açık kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir