X, 'Özgürlük Filosu'nu destekleyen açıklamaların ardından Mandela'nın hesabını askıya aldı

Gazze'ye insani yardım götürmek ve İsrail ablukasını kırmak üzere yola çıkmaya hazırlanan Uluslararası Özgürlük Filosu'na desteğini açıklayan Güney Afrika Ulusal Meclis üyesi Mandela'nın hesabı, X sosyal medya platformu tarafından askıya alındı.

Mandela, 5. Kudüs Parlamentolararası Platform Konferansı'na katılmak ve Uluslararası Özgürlük Filosu'nun İstanbul'daki hazırlıklarına destek vermek üzere bu hafta başında İstanbul'a geldi.

12 ülkeden çok sayıda sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Uluslararası Özgürlük Filosu Koalisyonu'nun basın toplantılarına da katılan Mandela, Gazze'ye doğru yola çıkmaya hazırlanan filoya hem X hesabından yaptığı paylaşımlarla hem de röportajlarla destek verdi.

Mandela, “Uluslararası Özgürlük Filosu” girişiminin önemine dikkat çekti.

“Özgürlük Filosu”nun aslında Uluslararası Adalet Divanı'nın insani yardımların Gazze'ye serbestçe girebilmesi ve Filistinlilere ulaşabilmesi yönündeki kararını hayata geçirmeye yönelik bir hareket olduğunu belirten Mandela, bu özgürlük filosunun amacına ulaşması için çalıştığını ve bunun için çalıştığını ifade etti. Gazze'de dile getirdiği kuşatma ve ablukayı kırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir