ABD'de yeni George Floyd vakası

Bugün, 18 Nisan'da Amerika Birleşik Devletleri'nin Ohio Kanton bölgesinde trafik kazasından kaçtığı ve polis şiddeti sonucu öldüğü iddia edilen siyahi Amerikalı Frank Tyson'ın görüntüleri kamuoyuna açıklandı.

Olaya müdahale eden polis memurlarının kask kameraları tarafından kaydedilen görüntüleri sosyal medyada hızla yayılırken, olay, 2020 yılında polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybeden Siyahi Amerikalı George Floyd'un ölümüyle karşılaştırıldı.

Görüntülerde, bir araba kazasına karıştığı iddiasıyla polis tarafından bir kafeteryada tutuklanan Tyson'ın yere yatırılıp ters kelepçelendiği ve defalarca polise “Beni öldürmeye çalışıyorlar” dediği görülüyor.


Olaya karışan polis memurları soruşturma süresince görevden uzaklaştırıldı

Yüzüstü yatan ve kelepçelenen siyahi Amerikalının defalarca “Nefes alamıyorum” dediği, polisin diziyle boynuna bastırarak nefes almasını zorlaştırdığı anlar kaydedildi. kamera.

Birkaç dakika sonra hareketsiz kalan siyahi adamın hayatta olup olmadığını kontrol eden polis, Tyson'ın nefes almadığını anlayıp ona kalp masajı yapmaya başlıyor ve şüpheliyi ambulansla hastaneye kaldırıyor.

Polisten yapılan açıklamaya göre Tyson hastanede hayatını kaybederken, olaya karışan polis memurlarının soruşturma için açığa alınacağı açıklandı.

2020 yılında siyahi Amerikalı George Floyd polis vahşeti nedeniyle hayatını kaybetmiş, olayın ardından ABD'de ırkçılık ve polis şiddeti haftalarca ülke geneline yayılan büyük gösterilerle protesto edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir