Bayramda Nemrut Dağı'nı yaklaşık 8 bin kişi ziyaret etti

İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Abuzer Gelse, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı nedeniyle Nemrut Dağı'nın kalabalık olduğunu söyledi.

Yerli ve yabancı turistleri buraya gelmeye davet eden Gelse, şöyle konuştu: “Kommagene destinasyonunun genelinde 9 günlük tatiller nedeniyle tatil yoğunluğu yaşanıyor. Nemrut Dağı'nda da tatil yoğunluğu açıkça görülüyor. Elimizdeki verilere göre.” Kutlamanın ilk gününden bugüne kadar yaklaşık 8 bin kişinin “Bilgiler verilerek yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin Nemrut Dağı'ndaki kültürel miras alanımızı ziyaret ettiğini görüyoruz.”

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 depreminin ardından kentteki kalıntılarda yoğunluk oluştuğunu belirten Gelse, şöyle konuştu: “Mayıs 2023 ile Mayıs 2024'ü karşılaştırdığımızda yerli ve yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 100 artış görüyoruz. Yaklaşık 4 kez bu bizi son derece mutlu ediyor.” dedi.

Bayramda Nemrut Dağı'nı yaklaşık 8 bin kişi ziyaret etti


“Dünyada eşsiz bir yerdeyiz”

Ziyaretçilerden Şeyma Yağmur Yatgın ise Nemrut Dağı'nı ilk kez ziyaret ettiğini ve çok etkilendiğini söyledi.

Coşkun Saygı da görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

“Dünyada eşi benzeri olmayan bir yerdeyiz. Böyle bir dağın tepesine muhteşem heykeller dikmek, bu kadar büyük bir anıt dikmek mantıksız. Burası günümüz teknolojisiyle bile yapılamayan bir şey. Ülkemize geldiklerinde görmek istedikleri turistlerden ayrılmak kolay değil.” Ancak birçok kişi buradaki mistik atmosferi net bir şekilde görebiliyor.”

Bayramda Nemrut Dağı'nı yaklaşık 8 bin kişi ziyaret etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir