Bugün ABD Dışişleri Bakanı Blinken Kongre'deki Filistinli destekçiler tarafından protesto edildi

ABD Temsilciler Meclisi Ödenek Komitesi huzurunda bakanlığının 2025 bütçesine ilişkin ifade veren Blinken'in konuşması yine “Filistin'e Özgürlük” sloganlarıyla kesildi.

Bir protestocu, “Hepimizin özgürleşmesi için Filistin'i özgürleştirin. Tüm özgürlük mücadeleleri birbiriyle bağlantılıdır” dedi. Çığlık atıyorum.

Kongre polisinin müdahalesiyle durdurulan protestoculardan biri, “Bizi değil, siz Blinken'ı tutuklamalısınız” dedi. dedi.

Blinken'in dün Senato Dış İlişkiler Komitesi ve Senato Ödenek Komitesi'nde yaptığı konuşmalar da Filistin yanlısı katılımcıların protestoları nedeniyle sık sık kesintiye uğradı.

Blinken odaya girdiğinde, Filistinli destekçiler kırmızı boyalı ellerini havaya kaldırarak onu “Ellerinde 40.000 Filistinlinin kanı var”, “Soykırım Dışişleri Bakanı” ve “Uluslararası hukuka göre bir rezalet” gibi pankartlarla ve sözlerle karşıladılar. “.

Bugün ABD Dışişleri Bakanı Blinken Kongre'deki Filistinli destekçiler tarafından protesto edildi

Bakan konuşmasına başladığında bir katılımcı elinde Filistin bayrağıyla ayağa kalkarak şunları söyledi: “Gazze'de Amerikan vergi mükelleflerinin dolarlarıyla 35 binden fazla Filistinli öldürüldü. Onların kanı sizin elinizde. Gazze kasabı, senin mirasın soykırımdır.” O bağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir