Çalışan annelere yönelik 325 euroluk destek projesine yoğun ilgi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kadın istihdamının artırılmasının Bakanlıklarının öncelikleri arasında olduğunu ve kadınların işgücüne katılımının sağlanması için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Kadın istihdamının artırılmasına ve iş-yaşam dengesinin korunmasına önem verdiklerini belirten Işıkhan, şöyle konuştu: “SGK olarak özellikle kadınların istihdam sürecine katılabilmesi için gerekli destek ve çalışmaları planlıyoruz ve kamuoyuyla paylaşacağız. yakın gelecekte kadınların çalışma hayatında istihdam edilmesini sağlamak ve “Bizi koruyan politika ve hizmetlere odaklanıyoruz” dedi.

Adaylık başvuruları 3 Haziran'da başladı

Bakan Işıkhan, SGK'nın AB desteğiyle hayata geçirdiği “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşvik Edilmesi Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi” (EDU-CARE II) projesine yönelik taleplerin 3 Haziran'da başladığını hatırlatarak, şöyle konuştu:


“Bu proje çocuklu annelere yönelik. 3 bin 500'ü anne, 3 bin 500'ü bakıcı olmak üzere toplam 7 bin kadının 12 ay süreyle kayıtlı istihdamı desteklenecek. Başvuru yapan annelerin çocukları 12 ay boyunca Ankara, İzmir ve İstanbul'a 36 ay boyunca çalışacak her çalışan anneye aylık 11 bin 400 lira destek sağlayacağız. Proje için gerekli teknik altyapıyı planladık ve ofislerimizi oluşturduk. Kayıtlar temmuz ayına kadar devam edecek ve ağustos ayında da annelere destek ödemelerine başlayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir