Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, 1 Mayıs'ı işçilerle karşıladı

Işıkhan, Emek ve İşçilerle Dayanışma Günü'nü karşılamak için ilk kez Sincan Belediyesi Temizlik İşleri Garajı'na geldi.

Birim yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Işıkhan, işçilerle sohbet ederek taleplerini dinledi.

Işıkhan, sokakların temiz tutulmasında emeği geçen işçilere teşekkür ederek, 1 Mayıs'ı Emek ve Dayanışma Günü olarak kutladı.

Bakan Işıkhan daha sonra belediyenin teknik işler garajında ​​çalışan işçiler ile Osmanlı semt pazarındaki temizlik görevlilerini ziyaret ederek hayırlı işler diledi.


“Çalışma Konseyi önemli bir danışma konseyidir”

Işıkhan, işçi ziyaretinin ardından yaptığı basın açıklamasında, 29 ve 30 Nisan'da düzenlenen 13. Çalışma Meclisi'nin 5 yıl aradan sonra toplandığını ve önemli bir danışma meclisi olduğunu söyledi.

İşçi, işveren ve memur konfederasyonları ile sendika liderlerinin çalışma hayatının yapısal sorunlarına ilişkin görüşlerini Meclis'te dile getirdiğini belirten Işıkhan, Meclis çalışmaları çerçevesinde sendikal örgütlenmenin geleceği, toplu işlerin geleceği gibi konuların ele alındığını söyledi. pazarlık süreçlerinde yeşil ve dijital dönüşümün çalışma tarzları üzerindeki etkileri değerlendirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, 1 Mayıs'ı işçilerle karşıladı

Programa 1300'e yakın kişinin katıldığını anlatan Işıkhan, şöyle konuştu: “Çalışma Konseyi'nin iki önemli bileşeni vardı. Bildiğiniz gibi 3 yıldır sadece Türkiye'de değil, çalışma hayatı da etkilendi. Tüm dünyada yeni çalışma modelleri, ortaya çıkan krizler Yüzyılın felaketi olan 6-7 Şubat depremlerini yaşadık. Ama çalışma hayatının dinamiklerini düşündüğümüzde kendimizi sınırlayalım. Bunlara göre “Doğabilecek çeşitli riskler var. Bu riskler bizim için de çok önemli. Riskleri tespit edebilirsek geleceğe yönelik planlarımızı ve politikalarımızı geliştirebiliriz.” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, 1 Mayıs'ı işçilerle karşıladı

Işıkhan, Çalışma Meclisi'nin kapanışını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde verilen akşam yemeğiyle tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarını sundu. “Çalışma hayatının dinamiklerini ve risklerini dikkate alarak, önümüzdeki yıllarda ortaya çıkabilecek fırsat ve tehditleri çok iyi analiz ederek şirketimizi, çalışanlarımızı ve geleceğimizi hazırlamalıyız. Bakanlık olarak bu benim sorumluluğum. Çalışmalarımızı bu şekilde sürdüreceğiz.” dedi.


“İşçiyi, işçiyi ve çalışanı hiçbir zaman mağdur etmedik”

İşçilerin 1 Mayıs resepsiyonuna ilişkin soruya yanıt veren Işıkhan, işçilerin emeğinin, alın terinin kendileri için çok anlamlı olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önderliğinde 21 yıldır kurulan hükümetlerin hiçbir zaman işçileri, emekçileri mağdur etmediğini belirtti. ve işçiler. çalışanlar.

Bakan Işıkhan, şunları söyledi: “Biz sokaklarda, caddelerde evlerimizde rahatça otururken, başka bir şekilde dönüştüren, temizleyen, organize eden ve şehre ulaşımı sağlayan değerli emekçilerimize teşekkür ediyorum. onlar için ertesi sabah uyandığımızda bu kadar güzel ve ışıltılı bir Sincan göremezdik.” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, 1 Mayıs'ı işçilerle karşıladı


“Taksim kitlesel protestolara ve kötü niyetli gruplara açık değil”

1 Mayıs kutlamaları kapsamında Taksim Meydanı tartışmalarına değinen Işıkhan, şunları söyledi:


“İçişleri Bakanımız ve tüm valiliklerimiz açıklama yaptı. Sendika ve konfederasyonlarımızın 1 Mayıs'ı meydanlarda kutlamalarına hiçbir engel yok. Mesela Taksim Meydanı tüm sendika ve konfederasyonlarımıza açık. Tüm sendika başkanlarımız çelenk koyuyor. Belli bir gündem doğrultusunda hareket eden, saygı duruşunda bulunan, günün anlam ve önemini vurgulayan, kitlesel protestolara ya da kötü niyetli kenar gruplara açık olmayanlar Bazen eleştiriler oluyor ama sendikalarımızın bu önemli günü orada kutlamasını sağlayalım. Ama bu süreçte vatandaşlarımızın güvenliği bizim için çok önemli. Yarın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü 103 merkezde kutlayacak olan işçi kardeşlerimi selamlıyorum.”

Bakan Işıkhan ayrıca 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü programında haber yapan gazetecileri tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi.

Ziyarette Işıkhan'a Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ve diğer belediye yöneticileri eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir