“Dünyanın en büyük inşaat sahası deprem bölgesinde”

Kayseri Valiliği bahçesinde düzenlenen kutlama törenine katılan Özhaseki, Kurban Bayramı ile diğer dini ve milli bayramların huzur içinde kutlanmasını temenni etti.

“Coğrafya kaderdir” sözünü hatırlatan Özhaseki, Türkiye'nin giderek büyüdüğünü, geliştiğini, bu büyüme ve güçlenmenin düşmanlarını korkuttuğunu, dostlarını ise sevindirdiğini söyledi.

Güçlü devlet olmanın önemine vurgu yapan Özhaseki, şöyle konuştu:

“Güçlüysen ayakta kalırsın, yaşarsın. Kimse sana yan gözle bakamaz. Ama zayıfsan sana komplo kurmaya başlarlar. Etrafımızdaki ülkelere bir bak, ağzı tatlı kaç ülke var?” Açık mı? İnsanların geceleri evlerine güvenle gidebildiği ve özellikle böyle bir durumda bombaların patlamadığı kaç ülke var?” Ülkemiz adına bu sevinci bayram arifesinde dile getirirken insanlığımızdan utanıyor muyuz? Filistin'de ve Gazze'de yaşananları gördüğümüzde, geçtiğimiz günlerde İspanya'da bir ödül töreni vardı, kürsüye çıkıp çevre için neler yaptığımızı anlattıktan sonra şöyle dedim: “Bunu neden yapıyoruz?” ?”. Yaşadığımız çevreyi güzelleştirmek için yapıyoruz ama insan yoksa değeri ne? Eğer insan yoksa bu şeylerin değeri nedir? “Artık insanlar ölüyor, çocuklar ölüyor, kadınlar ölüyor, hastaneler bombalanıyor, orada insanlar açlıktan ölüyor, insan dünyası 'ateşkes' bile diyemiyor, uygar görünen ama içi vahşi olan Batı medeniyeti varlığını sürdürüyor. şu kötülüğe bakıyorum.”

“Dünyanın en büyük inşaat sahası deprem bölgesinde”

Dün Adıyaman'da olduğunu ve deprem bölgesinde konut inşaatlarının sürdüğünü anlatan Özhaseki, şöyle konuştu:

“Şantiyeleri gezdim, şantiyeleri gezdim. Orada yapılan evleri gördüm. Oturdum, halkın yanında durdum. Allah'a şükürler olsun, biz bunu başarabiliriz, biz büyük bir devletiz, büyük bir milletiz. Herkes olabilir.” Toplumuyla, milletiyle, devletiyle gurur duyuyorum Dünyanın en büyük şantiyesi şu anda Çalışmalara başladığımda saydığım deprem bölgesinde 1240 yerde şantiye vardı, dün bir rapor daha aldım Arkadaşlar benim, elimizde. 2 binden fazla şantiye dün bulunduğum tek şantiyede sadece 16 bin 500 konut yapılıyor, umarım bu yaraları iyileştiririz. O zaman barış içinde bir millet olarak yolculuğumuza birlikte ilerleyeceğiz.”

Vali Gökmen Çiçek de vatandaşların bayramlarını kutlayarak, huzur dolu bir bayram diledi.

Konuşmaların ardından Bakan Özhaseki ve Vali Çiçek katılımcıları tebrik etti.

Kayseri Murat AK Parti milletvekilleri Cahid Cıngı, Şaban Çopuroğlu ve Bayar Özsoy, CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Saadet Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Hava Tugay Garnizon Komutanı Haldun Taşan, oda başkanları, üniversite rektörleri, il başkanları , parti üyeleri, kurum başkanları ve yöneticileri hazır bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir