“Fermuar yönteminin avantajlarını bir kez daha gördük”

Bakan Fahrettin Koca, sosyal medya paylaşımında sürücülerin itfaiye aracının önünü “fermuar” yöntemiyle açtığı anların videosuna yer vererek, şunları kaydetti:

“Kaza mahalline gitmekte olan itfaiye aracı bu kez fermuar yöntemiyle kurtarıldı. Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde meydana gelen ve 2 kişinin yaralandığı trafik kazasıyla ilgili alınan ihbar üzerine sağlık ve kurtarma ekipleri itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen yoğun bayram trafiğinde araçlar, fermuar yöntemiyle itfaiye ekiplerine yol verdi.

Ambulanslara yol açmak için kullanılmasında ısrar ettiğimiz fermuar yönteminin avantajlarını bir kez daha görmüş olduk. Kazada yaralanan ve ilk müdahalesi yapılan 2 kişi Alaplı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kendilerine acil şifalar diliyorum.”

Kaza yerine ulaşmaya çalışan itfaiye ekiplerine 'fermuar' yöntemiyle yol verildi.

Alaplı İlçesi'nde SD'nin kullandığı otomobil eski istasyonda kontrolünü kaybederek trafik adasına çarptı. Araçta bulunan Aslı D. ile Fatma D. ise yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye sağlık, jandarma, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Sağlık personelinin ilk müdahalesinin ardından yaralılar Alaplı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaza nedeniyle ekiplerin güvenlik önlemi aldığı otoyolda ulaşım kontrol edildi.

Bu arada Kurban Bayramı nedeniyle siren çalarak yoğun trafikte ilerlemeye çalışan itfaiye aracına sürücülerin fermuar yöntemini kullanarak yol verdiği anlar ise cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde ayrıca itfaiyecinin “Aferin, gurur duyuyorum” dediği anlar da kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir