Foto muhabiri AA Han Yunus'un çektiği fotoğraf UAD duruşmasında gösterildi

Güney Afrika Cumhuriyeti'nin, İsrail'in Refah'ta başlattığı saldırıların Gazzelilerin haklarına telafisi mümkün olmayan zararlar verdiği gerekçesiyle Uluslararası Adalet Divanı'na yeni tedbirler alınması yönündeki talepleri Divan'da görüşülmeye başlandı.

Güney Afrika tarafı, Lahey merkezli UAD'de iki gün süren duruşmaların ilk gününde bir sunum yaptı.

Duruşmalarda Güney Afrika'yı temsil eden avukatlardan Dr. Adila Hassim, sunumunda AA foto muhabiri Ali Jadallah'ın, İsrail'in büyük bir yıkım bırakarak geri çekildiği Han Yunus kasabasında çektiği fotoğrafa yer verdi.


“Hiçbirşey kalmadı”

Avukat Hassim, fotoğrafın, İsrail'in geçen ay Han Yunus'taki işgalini sona erdirmesinin ardından Filistinlilerin evlerine dönmeye başladığını gösterdiğini belirterek, şunları söyledi:


“Hepimizin gördüğü gibi geriye hiçbir şey kalmadı. İsrail'in Refah'taki son eylemleri, Gazze'deki Filistin yaşamının temellerini yok etmeye yönelik koordineli planının korkunç bir göstergesidir.”

Foto muhabiri AA Jadallah'ın çektiği fotoğraf, İsrail'in büyük bir yıkım bırakarak geri çekildiği Han Yunus'un tanınmaz hale geldiğini gösteriyordu.

Fotoğrafta İsrail'in çekildiği Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus şehrinin cadde ve sokaklarının tanınmaz hale geldiği görülüyor.

Fotoğrafta ayrıca haftalardır devam eden İsrail bombardımanının kentteki binaları moloz ve kül yığınına çevirdiği, yolların hem buldozerlerle hem de hava saldırılarıyla tahrip edildiği, bölgedeki bazı Filistinlilerin kentlerine dönmeye başladığı da ortaya çıktı. şehir. evleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir