Hamas, Refah Kapısı'ndaki yıkımın “buranın gerçekliğini değiştiremeyeceğini” söyledi

Hamas, İsrail güçlerinin Refah sınırında yarattığı büyük yıkıma ilişkin İsrail ordu radyosunda yayınlanan görüntülerin ardından bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Refah sınırının Filistin tarafının İsrail ordusu tarafından yıkılmasının, Filistin halkına karşı işlenen suç ve ihlallerin devamı olduğu belirtilerek, faşist işgal yönetiminin Gazze'yi dünyadan izole etmeye çalıştığı vurgulandı. soykırım suçunu işleyerek yaşamın tüm unsurlarını yok etmiştir.

Açıklamada, Refah Sınır Kapısı'nda gerçekleştirilen tahribat kınanarak, “İşlenen bu suçun sınır kapısı gerçeğini değiştiremeyeceği” ifade edildi.

Açıklamada, “İsrail Refah sınırını tahrip etmiş olsa da Filistin ile Mısır arasındaki sınır kapısı olarak kalacak. İşgal ortadan kaldırıldığında ve Gazze Şeridi'nin her yerine yönelik saldırılar sona erdiğinde Filistin'in iradesiyle yeniden açılacaktır” denildi. ifadeler kullanıldı.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah sınır kapısının Filistin tarafının tamamen yıkıldığını ve kullanılamaz hale geldiğini duyurdu.

İsrail Ordu Radyosu'nun Platform X hesabından yayınlanan videoda, İsrail güçlerinin Refah sınırında yarattığı büyük yıkım görüldü.

İsrail ordusu, 6 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, zorla yerinden edilen Filistinlilerin sığındığı Refah'ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılması çağrısında bulunmuş ve 7 Mayıs sabahı Gazze'nin Refah bölgesine kara saldırısı başlattığını duyurmuştu. Mısır sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir