İsrail Gazze'nin güneyini ve kuzeyini vurdu: 3 Filistinli öldürüldü

İsrail uçakları Gazze'nin güneyinde Refah ve Han Yunus ile kuzeyde Beyt Hanun ve Gazze kasabalarına saldırılar düzenledi.

Gazze Sivil Savunma Enstitüsü'nden yapılan yazılı açıklamada, Refah'ın batısındaki Tel es-Sultan ilçesine bağlı Kanada'nın Bi'r bölgesine düzenlenen saldırıda 2 Filistinlinin öldürüldüğü belirtildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları güneydeki Han Yunus kentinin güneydoğusundaki Es-Salam ilçesindeki tarım arazilerini hedef aldı. Saldırıyla ilgili ölü ve yaralılara ilişkin bilgi verilmedi.

Refah'ın merkezinde BAE sahra hastanesinin yakınındaki bir eve ve El-Suudi bölgesinde çok sayıda eve saldırı düzenlendi.

Binlerce Filistinlinin barındığı Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Hanun'da bir okula insansız hava aracıyla (İHA) düzenlenen saldırıda bir kişi öldü, bir kişi de yaralandı.

Gazze Şehri'nin Az-Zeytun ilçesinin doğu bölgelerine topçu ateşi saldırıları sırasında evlerde yangın çıkarken, şehrin farklı yerlerine yapılan İHA saldırılarında 3 Filistinli yaralandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir