İsrail katliama devam ediyor: Han Yunus'ta çok sayıda Filistinli öldü

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail savaş uçaklarının Han Yunus'un güneyindeki Mean bölgesindeki Abu Jazer ailesine ait bir eve düzenlediği hava saldırısında aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi hayatını kaybetti, cenazeler defnedildi. şehirdeki Avrupa Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yerel kaynaklar, İsrail tanklarının Yebna kampının merkezi, şehirdeki El Huda camii yakını, Kiir kavşağı yakınında, Ali İbn Ebi Talib camisi yakını ile El Avda, En-Necme, El-Şarki bölgeleri ve Barka'da konuşlandırıldığını belirtiyor. Şabura sahasının ortasındaki stadyum zaman zaman vuruldu. Vatandaşların evlerini bombaladığını kaydetti.

Mülteci kampı hedef alındı

Kaynaklar, İsrail savaş uçakları ve askeri araçlarının Refah şehrinin merkezi ve batısı ile şehrin güneybatısındaki Tel Zurub bölgesi çevresinde vatandaşların evlerine ateş açtığını söyledi.

Öte yandan Gazze'nin Es-Sabra mahallesindeki Abdullah Azzam camisi yakınındaki Al-Gurra ailesine ait bir evin savaş uçakları tarafından bombalanması sonucu 5 kişi yaralandı.

Bu arada Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamada, Kudüs Hastanesi çalışanlarından Dr. İsam Ravhi Muhammed Alik'in Gazze Şeridi'nin merkezindeki Burayj mülteci kampındaki evine düzenlenen saldırı sonucu hayatını kaybettiği iddia edildi.

Açıklamada, Hakkı'nın ölümüyle birlikte Kızılay ekipleri arasında ölü sayısının 30'a yükseldiği, bunlardan 17'sinin görev yaparken hayatını kaybettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir