İsrail saldırısında 7 çalışanını kaybeden WCK, faaliyetlerine devam edecek

WCK Yönetim Kurulu Başkanı Erin Gore konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Öldürülen çalışanlarının yasını tuttuklarını vurgulayan Gore, bunun yerine Gazze'deki insani durumun vahim olduğunu vurguladı.

Gore, “Aynı enerjiyle, aynı ciddiyetle ve mümkün olduğu kadar çok insanı beslemeye odaklanarak işimize yeniden başlıyoruz” dedi. dedi.

Gıdanın evrensel bir hak olduğunu vurgulayan Gore, WCK'nin Gazze'deki çalışmasının 14 yıllık tarihindeki en hayat kurtarıcı çalışma olduğunu kaydetti.

WCK operasyonlarının Gazze'ye yapılan uluslararası insani yardımların yüzde 62'sini oluşturduğunu belirten Gore, “Nerede aç insanları doyurma mücadelesi varsa biz orada olacağız.” değerlendirmesini yaptı.

İsrail ordusunun saldırıyı “hata” olarak nitelendirerek özür dilediğini hatırlatan Gore, çalışanlara yönelik henüz güçlü garantiler almadıklarını vurguladı.

Gore, İsrail ordusunun saldırısına ilişkin tarafsız, uluslararası bir soruşturma yapılması çağrısını sürdüreceklerini söyledi.


WCK çalışanlarının öldürülmesi

İsrail'in 1 Nisan'da Gazze'nin Deyr el-Belah bölgesine düzenlediği saldırıda 7 WCK çalışanı hayatını kaybetti.

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'da bulunan WCK'dan yapılan açıklamada, saldırıda ölenlerin Avustralya, Polonya, İngiltere, Amerika ve Kanada vatandaşları ile Filistinliler olduğu belirtildi.

Açıklamada, saldırı sırasında ekibin gerilimi azaltma bölgesinde örgütün logosunu taşıyan 2 zırhlı araçta bulunduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir