İstanbul'da bugün bazı caddeler trafiğe kapatılacak

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, bugün düzenlenecek 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun İstanbul etabı için trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar belirlendi.

Bu kapsamda saat 07.00'den itibaren Beşiktaş Meydanı ile Zincirlikuyu D-100 güney sapağı, Çatlamışkapı trafik ışığı ile Sultanahmet Meydanı, Üçler, Tavukhane ve Nakilbent caddeleri, Aksakal Caddesi ile cadde ve sokaklar arasında trafik akışı sağlanamayacak. onlara bağlı.

Üsküdar'da Kısıklı Caddesi güneyde Altunizade Köprüsü'nü geçerek D-100 Karayolu'na bağlanıyor, Kuşbakışı Caddesi güneyde Petrol-İş önünde D-100 Karayolu'na bağlanıyor, Mahir İz Caddesi ise Altunizade üzerinden güneyde D-100 Karayolu'na bağlanıyor Köprü, Tophanelioğlu Caddesi D-100 otoyolunun güney erişim yolu trafiğe kapatılacak.

Kadıköy'de Uzunçayır O-1 bağlantı yolu, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu spor kompleksi ve Kadıköy yönüne uzanan Uzunçayır köprülü kavşak, Taşköprü, Fener Kalamış, Ahmet Mithat Efendi, İşletmeci Cemil Topuzlu ve Bağdat caddeleri ile Çetin Emeç caddesi trafiğe kapatılacak. trafik.

Üsküdar yönünü kullanan sürücüler Nuhkuyusu caddesini, D-100 karayolu Kadıköy yönünü kullanan sürücüler Göztepe, Taşköprü, Ahmet Mithat Efendi köprüsünü, İşletmeci Cemil Topuzlu ve Bağdat caddelerini, Çetin Emeç ve Turgut Özal caddelerini, Fahrettin Kerim'i kullanacak. Gökay Caddesi ve D-100 otoyolunu kullanabilecek. Büyükyalı Caddesi'nden gelen akış da Turgut Özal Caddesi'ne yönlendirilecek.

1. Karaköy Meydan Kemeraltı Caddesi ile Refik Saydam Caddesi'nin kesiştiği Tersane Caddesi, saat 08.00'den itibaren çift yönlü trafiğe kapatılacak.

Saat 09.00'dan itibaren trafiğe kapatılacak yollar şöyle:

“Beşiktaş yönü Dolmabahçe Caddesi, Dolmabahçe Gazhane Caddesi ve Süleyman Seba Caddesi kavşağı arasında tek yönlüdür. Ortaköy yönü ise Beşiktaş Caddesi, Süleyman Seba Caddesi ve Çırağan Caddesi kavşağı arasında tek yöndür. Kavşak arası çift yoldur.” Çırağan Caddesi, Beşiktaş Caddesi ve Palangalar Işıklar No. 07-032, 07-032 No.lu Palangalar Işıklar kavşağı ile 07-036 No.lu Arnavutköy Kuruçeşme Caddesi arası, 036 Kuruçeşme ışıklar kavşağı ile 07-037 no.lu kavşak arası çift yön. Arnavutköy Korkmaz Yiğit ışıklar, 07-037 Arnavutköy Korkmaz Yiğit ışıklar ve Via Vezir Köşkü kavşağı tek yön, Via Cevdet Paşa kavşağı anlamı, Vezir Köşkü Caddesi çift yön. Aşiyan Yolu Caddesi ile Arpacı Çeşmesi Caddesi arası çift yön, Baltalimanı Hisar Caddesi arası çift yön, Arpacı Çeşmesi Caddesi ile Baltalimanı Çayır Caddesi arası çift yön, Sakıp Sabancı Caddesi arası tek yön, Baltalimanı Çayır Caddesi ile Büyükdere arası. Sokak. Büyükdere Caddesi, Eski Büyükdere Caddesi kavşağı, Aytekin Kotil Varyant Altı kavşağı ve Zincirlikuyu Balmumcu alt geçit kavşağı arasındaki yön Beşiktaş yönüne tek yöndür. “D-100 Güney Sait Çiftçi Bağlantı Yolu'nun Barbaros Bulvarı kavşağından itibaren 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Beşiktaş yönü tek yönlü araç trafiğine kapatılacak.”

Bu caddelere alternatif olarak Memur Mebusan, Kadırgalar, Bayıldım, Dereboyu, Ahmet Taner Kışlalı, Portakal Yokuşu, İnşirah, Küçük Bebek, Baltalimanı Çayır, İstinye, Sarıyer, Balaban Dere, Poligon, Tuncay Artun, Sanayi, Buyükdere, Maslak Ayazağa ve Talatpaşa, Dulkadiroğulları, Arnavutköy Dere, Trafo ve Ecza, Dolmabahçe Bomonti tüneli ve Sarıyer yönüne doğru Barbaros Bulvarı kullanılabilir.


Kuzey yönünde saat 10.00'da, güney yönünde ise saat 12.00'de metrobüs seferleri durdurulacak.

Saat 10.00'dan itibaren D-100 karayolunun güneydeki Balmumcu kavşakları trafiğe kapatılacak, Sarıyer yönünde Büyükdere Caddesi, Beşiktaş yönünde ise Barbaros Caddesi trafiğe kapatılacak.

D-100 Altunizade Ümraniye Otoyolu Kuzey Yolu kavşakları trafiğe kapalı olduğundan, D-100 Kuzey Yolu'ndan gelip 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne gitmek isteyen araçlar Altunizade Ümraniye'den Kısıklı Caddesi'ne yönlendirilecek. Değişimler.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü saat 10.00'dan itibaren güney yönlü trafiğe kapatılacağı için kuzey yönlü metrobüs seferleri saat 10.00'da, köprünün kuzey tarafı ise 10.00-12.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak. Kuzey yönünde saat 12.00'de durdurulacak.


Tramvay ve arabalı vapur seferleri yapılamayacak

Saat 10.30'dan itibaren Ragıpgümüşpala Caddesi, Galata Köprüsü, Ankara üzerinden Reşadiye Caddesi (Hamidiye Caddesi ile Reşadiye Caddesi ile kesiştiği nokta arası) Ankara üzerinden Sirkeci yönüne doğru Ebu Suud Caddesi ile kesişim, Sahil Kenndy Caddesi, Güney Yanyol Aksaray Kavşakları, Sahil Kenndy , Güney Yolu Kumkapı Kavşakları, Sahil Kenndy Caddesi Avenue Kuzey Güney Yolu Sirkeci Kumkapı arasında trafik akışı olmayacaktır.

Ayrıca Sirkeci arabalı vapur seferleri ile Beyazıt ve Kabataş tramvay seferleri de saat 10.30'dan program sonuna kadar kesintiye uğrayacak.

İETT Genel Müdürlüğü, saat 10.30'dan itibaren güzergah üzerindeki otobüs duraklarına seferler düzenleyecek.

Alternatif güzergah olarak Vatan, Millet, Fevzipaşa ve Horhor caddeleri, Öncü Yıl Bulvarı ve Atatürk Bulvarı kullanılabilir.​​​​​​​


Yarı maraton İstanbul'da koşulacak

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, bugün düzenlenecek 19. İstanbul Yarı Maratonu Türkiye İş Bankası için trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar belirlendi.

Bu kapsamda Sahil Kennedy Caddesi Güney Yolu Samatya Varyantı ile Yenikapı Etkinlik Alanı ile Sahil Kennedy Caddesi Kuzey Yolu Namık Kemal Varyantı arasındaki dönüşler saat 02:00'den etkinlik bitimine kadar trafiğe kapatılacak.

Galata Köprüsü, Ayvansaray, Mürselpaşa, Abdulezelpaşa, Ragıpgümüşpala ve Reşadiye caddeleri, Ankara Caddesi (Hamidiye Caddesi kavşağı ile Reşadiye Caddesi kavşağı arası), Ankara Caddesi, Sirkeci yönüne doğru Ebu Suud Caddesi kavşağı, Sahil Kennedy Caddesi (Samatya varyantı ile Sirkeci trafik ışıkları arası), Namık Kemal 2. Cadde Sahil Kenndy Caddesi, Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Sahil Kennedy Caddesi, Sahil Kenndy Caddesi, Kuzey Yolu Avrasya Tüneli Aksaray Kavşağı ile Namık arasındaki Avrasya Tüneli acil çıkışları ile saat 04.30 arasında trafik akışı sağlanmayacak. Kemal varyantı ve Avrasya Tüneli Acil Çıkışları.

Söz konusu yollarda çift yönlü trafik mümkün olmasa bile belirtilen cadde ve yollar bağlantı noktalarına uygun cadde ve yollarla kapatılacaktır.

Avrasya Tüneli'nin Aksaray kavşakları ve Avrasya Tüneli'nin acil çıkışları trafiğe kapatılacak, Avrasya Tüneli'nin geçiş yolu ise Anadolu ve Avrupa yakası yönlerine açık kalacak.

Namık Kemal Caddesi'nden Sahil Kennedy Caddesi yönü trafiğe kapatılacak ve Yenikapı İdo arabalı vapur iskelesine ulaşım Şehit Vefa Karakurdu üst geçidi üzerinden sağlanacak.

Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi'nden (Atatürk Bulvarı) Sahil Kennedy Caddesi'ne gelen trafik akışı bypass yoluyla yönlendirilecek.

Samatya Sahil Güney Yan Yolu'ndan gelen trafik akışı Samatya Bypass ile Zeytinburnu'na yönlendirilecek.

Tersane Caddesi'nden Galata Köprüsü'ne doğru gelen trafik akışı Beşiktaş'a, Kemeraltı Caddesi'nden Galata Köprüsü'ne doğru gelen trafik akışı ise Tersane Caddesi'ne yönlendirilecek.

Yavedut Caddesi'nden Ayvansaray Caddesi'ne doğru gelen trafik akışı Savaklar Caddesi'ne, Savaklar Caddesi'nden Ayvansaray Caddesi'ne doğru gelen trafik akışı ise Yavedut Caddesi'ne yönlendirilecek.

Eminönü ve Balat sahil yollarını Atatürk Caddesi'nden bağlayan trafik akışı Atatürk (Unkapanı) Köprüsü üzerinden Beyoğlu yönüne, Balat ve Eminönü sahil yollarını ise Atatürk Köprüsü'nden bağlayan trafik akışı ise Beyoğlu yönüne aktarılacak. Kemerler Atatürk Bulvarı karşısında.

Atatürk Bulvarı, Avrasya Tüneli, Atatürk Köprüsü, Haliç Köprüsü, D100 Kuzey Güney Yolu ve Vatan, Millet, Fevzipaşa, Türkeli, Aksaray, Namık Kemal, General Nafız Gürman, Kızılelma, Öncü Yıl ve Küçük Langa Aralığı caddeleri,
Etkinlik alanından Sahil Kennedy Caddesi Samatya Güney Yenikapı sapağına, Sahil Kuzey Kennedy Caddesi Samatya çıkışından havuzlu kavşağın kesişimine kadar olan bölüm alternatif rota olarak kullanılabilir.


Sirkeci vapur ve tramvay seferleri yapılamayacak

Öte yandan Sirkeci arabalı vapur seferleri 06.00-13.30 saatleri arasında, Beyazıt-Kabataş arasında ise tramvay seferleri 07.00-13.30 saatleri arasında kesintiye uğrayacak.

İETT Genel Müdürlüğü, saat 07.00'den itibaren güzergah üzerindeki otobüs duraklarına seferler düzenleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir