Muş aileleri DEM partisi önünde 'çocuk nöbetlerine' devam ediyor

Çocuklarına kavuşma umuduyla Diyarbakırlı annelerin başlattığı eyleme destek veren Muş aileleri, haftalık protestolarına çarşamba günü de devam etti.

DEM Partisi il merkezi önünde toplanan aileler, “Anneler direniyor” ve “Yeter, çocuklarımızı rahat bırakın” yazılı pankartlar açtı. Anne ve babalar, yıllardır bekledikleri çocuklarını teslim etmeye davet etti. Eyleme katılan Ayten Koçhan, oğlundan 8 yıldır haber alamadığını söyledi. İki yıldır eylemlerini sürdürdüklerini ve dağda tek kişi kalmayana kadar eylemlere devam edeceklerini belirten Koçhan, şunları kaydetti:

“Bu bayram bizim için kötü bir gün oldu. Bizim bayramımız bayram değildi. Oğlum Ersin sana sesleniyorum, eğer bizi duyuyorsan, bizi görüyorsan geri dön, senin yolun yol değildir. Baban ve Ben perişan oldum, bütün çocuklara bağırıyorum: Yeterince ana baba ağladı. Çocuklarımızı bize versin istiyoruz. Bu milletin çocuklarını kandırdık ve onları dağlara götürdük. Geceleri bir telefon duyuyoruz. buna dayanamıyoruz.'

Anne Şahinaz Özcan, çocuklarına kavuşuncaya kadar eyleme devam edeceklerini belirterek, şöyle konuştu: “7 yıldır oğlumdan haber alamıyorum. Kimse var mı? Bilmiyorum. Oğlumu DEM'den istiyorum ve Atilla, sesimi duyarsan gel devlete teslim ol, “Oğlum şu an devletin elinde olsaydı mutlaka buluşurduk. Eğer hapiste olsaydı onu tekrar görmeye giderdik. Atilla, sesimi duyarsan gel devlete teslim ol” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir