Nijer'de ihtiyaç sahiplerine 25 bin 550 adet kurban eti dağıtıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV iş birliğiyle “Kurbanınızı paylaşın, kardeşinize yakınlaşın” temasıyla düzenlenen 2024 yılı vekâlet kurban organizasyonu kapsamında, Türkiye ve birçok ülke ülkesinden Nijer'e gelen TDV gönüllülerinin kurban ve dağıtım organizasyonu gerçekleşti. tamamlandı.

Vakıf yetkililerinin ülkenin 30 farklı noktasında düzenlediği organizasyonda 3 bin 650 büyükbaş hayvan kesildi. Ekipler tarafından Nijer'deki ihtiyaç sahibi ailelere 25 bin 550 adet kurban eti dağıtıldı.

TDV Nijer koordinatörü Muhammed Furkan Özkan, Nijer'de bir hafta önce başlayan vekâlet kurbanı organizasyonunu başarıyla tamamladıklarını söyledi.

[Fotoğraf: AA]

“Türk halkının bağışları mazlumlara ulaştı”

Türkiye ve diğer ülkelerden Nijer'e gelen 40'a yakın gönüllüyle bu çalışmayı yürüttüklerini belirten Özkan, dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Nijer'de böylesine büyük bir organizasyon düzenlemekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Özkan, Afrika'nın mazlum coğrafyasında yaşayan insanların TDV ile daha güzel bir bayram geçirdiğini belirterek, şöyle konuştu: “Türk halkının yaptığı bağışlar mazlumlara ulaştı. Allah tüm bağışçılarımızdan razı olsun. Hepsine teşekkür ediyoruz.”

Kurban ibadetinde her konunun dikkate alındığını ve kurbanların İslami kurallara göre kesildiğini anlatan Özkan, kurbanların etlerinin de aynı hassasiyetle dağıtıldığını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir