Putin, Rusya Genelkurmay Başkanlığı'nda değişiklik olmayacağını söyledi

Putin, başkent Moskova'da yeni atanan Rusya Savunma Bakanı Andrey Belousov ve Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Sergey Şoygu'nun da aralarında bulunduğu güvenlik ve askeri yetkililerle bir toplantı gerçekleştirdi.

Putin, toplantıda yaptığı konuşmada Belousov'un savunma bakanı olarak atanmasına değinerek, “Bunun askeri unsurlara yapılan harcamaların artmasıyla önemli bir ilişkisi var.” dedi. dedi.

1980'li yılların ortalarında Sovyetler Birliği döneminde bu harcamaların arttığına dikkat çeken Putin, şunları kaydetti: “Sovyetler Birliği'nin toplam savunma ve güvenlikle ilgili harcamalarının ekonomideki payı 80'li yılların ortalarında yüzde 13 civarındaydı. 2024 yılında toplam savunma ve güvenlik harcamalarımızın payı yüzde 8 civarında olacak.

Söz konusu kotanın yüksek bir seviyeye ulaştığını belirten Putin, “Bu çok önemli bir miktar ve büyük bir kaynak, bunu çok dikkatli ve verimli kullanmalıyız.” dedi. dedi.

Putin, Belousov'un savunma ve güvenlik bloğu ile Rusya'nın genel ekonomisi arasındaki uyumu nasıl sağlayacağını bildiğini söyledi.

Rusya Genelkurmay Başkanlığı'nın yönetimine ilişkin konuşan Putin, “Genelkurmay Başkanlığı'nda ve muharebe operasyonlarını yöneten yapıda herhangi bir değişiklik yapılmadı ve herhangi bir değişiklik planlanmıyor. Bunu herkese açık bir şekilde ifade etmek istiyorum.” dedi.

Öte yandan ekonomist olarak bilinen Belousov'un toplantıya askeri üniforma yerine takım elbiseyle katılması dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir