TikTok: TBMM Dijital Medya Komisyonunun davetine hazırız

TikTok'un Ortadoğu, Afrika ve Türkiye bölgesi kamu politikaları sorumlusu Emir Gelen, TBMM Dijital Kanallar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman'ın şu açıklamasını değerlendirdi: “TikTok temsilcilerinin verdiği cevaplar arasında farklılıklar var Komisyona ve uygulamalarına bu nedenle TikTok temsilcilerini yeniden Meclis'e çağıracağız.”

Komisyonun çalışmalarına katkıda bulunmak ve soruları yanıtlamak amacıyla daha önce aldıkları davetlere katıldıklarını hatırlatan Gelen, Ocak 2022 ve Aralık 2023'te komisyon huzuruna çıktıklarını söyledi. Gelen, şöyle konuştu: “Yeni bir davet olması durumunda memnuniyetle karşılarız. Sorumluluğumuzun bilinciyle bir kez daha komisyon huzuruna çıkıyoruz” dedi.

Platformun güvenliğini ciddiye aldıklarını vurgulayan Gelen, şöyle konuştu:


“Moderasyon ekiplerimiz, TikTok içeriklerinin “Topluluk Kuralları”na uygun olmasını sağlamak için özenle ve titizlikle çalışıyor. Kuralları ihlal eden içeriklerin %98,9'unu proaktif olarak kaldırıyoruz; bu oran, Türkiye genelinde %96,7 oranındaki ortalamanın oldukça üzerindedir. Tüm kullanıcılarımız için güvenli bir platform olarak kalmasını sağlamak için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir