Trabzon'da Filistin'e destek için yürüdüler

Ortahisar ilçesindeki İskenderpaşa Camii önünde toplanan grup, Türk ve Filistin flamaları ve bayrakları eşliğinde, Kahramanmaraş Caddesi üzerinde Ziraat Bankası önünde yürüdü. Katılımcılar, Filistin bayrağını göndere çekerek bir süre oturma eylemi yaptı.

Aksa Özgür Platform üyesi Kadir Bekar, Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından yaptığı basın açıklamasında, Filistin'deki saldırıların ardından çocuklarını gömen annelerin ve ölümün son olmadığına inanan Filistinli babaların güvenini gördüğünü söyledi.

Bekar, Filistinlilere destek verenlere teşekkür ederek, şöyle konuştu: “2 milyar Müslümanın kalbinden Allah korkusundan başka tüm canlıların korkusunu kaldırdığınız için teşekkür ederiz. Dünyayı uyandırdığınız ve tüm 'insanlık' bilincini harekete geçirdiğiniz için teşekkür ederiz.” . Dedi.

İsrail'in saldırılarını durdurmak için tüm dünyanın birleştiğini belirten Bekar, şöyle konuştu: “Amerika'dan Hollanda'ya, İngiltere'den İspanya'ya kadar dünyanın her yerinde vicdanlar ayakta. Herkes Siyonizmin ne kadar sorunlu olduğunu açıkça konuşmaya başladı. Biz neyiz? kirli, kirli bir savaşla karşı karşıyayız.” Sinsi düşmanın Müslüman coğrafyada derin bir operasyonu olduğunu ve bu gerçekle karşı karşıya olduğumuzu unutmayalım. dedi.

Konuşmanın ardından dualar okundu. Gruba bazı siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar da destek verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir