Yeni haftada sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre; Hava sıcaklığı artacak.

Sıcaklıkların kuzey ve doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında seyrederken, güney, orta ve batı kesimlerde mevsim normallerinin birkaç derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uzmanı Kenan Yüksel, bazı bölgelerde toz taşınmasının beklendiği konusunda vatandaşları uyardı:


“Ege ve Batı Akdeniz'de bugün, Salı günü ise hafif toz taşınmasını bekliyoruz. Bu bakımdan hava kalitesinin azalması, görüş mesafesinin azalması, çamurlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor. Su bu bölgelerde yağış ve sağlık sorunları yaratıyor.”


Merkez ve Güney'de sağanak yağış bekleniyor

Yüksel, hafta ortasına kadar yurdun orta ve güneydoğu kesimlerinde aralıklı sağanak yağışların olacağını söyledi:


“Pazartesi günü Orta Anadolu'nun güney ve batısı ile Akdeniz'in iç kesimleri ile Afyonkarahisar, Gaziantep, Kilis, Kars, Ardahan, Van, Hakkari ve Bitlis çevrelerinde yağmur görülmesi bekleniyor. Salı günü ise Doğu Akdeniz'de yağmur bekleniyor. Güneydoğu Anadolu bölgesi.” Perşembe gününden itibaren Türkiye'nin güney kesimleri ve doğu Anadolu'da yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların olmasını, yağmurun etki alanının genişleyeceğini öngörüyoruz.”


Üç büyükşehirde havalar nasıl olacak?

Ankara'da bugün hafif sağanak yağış bekleniyor. Yarın ve Çarşamba günü yağış beklenmiyor, sıcaklık 29 dereceye çıkacak.

İstanbul üç gün boyunca parçalı bulutluydu; Sıcaklık 25 dereceye ulaşacak. Gökyüzü parçalı ve hafif bulutlu; Sıcaklık 31 dereceye çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir