İsrail Savaş Konseyi, Hamas'la esir değişimi anlaşmasını görüşecek

KAN'a göre, genişletilmiş İsrail Siyasi ve Güvenlik Bakanlar Konseyi ile İsrail Savaş Konseyi, esir değişimine ilişkin yeni bir anlaşmanın genel hatlarını ve İsrail'in güneyindeki Refah şehrinde olası bir askeri operasyonu tartışmak üzere toplanacak. Gazze Şeridi.

Yeni girişimin İsrail ordusu, yabancı istihbarat teşkilatı Mossad ve iç güvenlik teşkilatı Shin-Bet (Şabak) tarafından hazırlandığını da belirtmek gerekiyor.

Haberde, “Kaçırılan kişilerin iadesine yönelik anlaşmaya varılması yönündeki yeni girişim, dün Kahire'de İsrail Genelkurmay Başkanı Shin-Bet İç Güvenlik Teşkilatı (Şebak) Direktörü Herzi Halevi arasında yapılan toplantıda ele alındı” denildi. Ronen Bar ve Mısır İstihbarat Direktörü Abbas Kamil.” .

İsrail haber sitesi “Walla”da yer alan ve ismi açıklanmayan üst düzey bir yetkilinin aktardığı haberde, İsrail Savaş Konseyi'nin, Hamas'ın Gazze'de kaçırdığı İsraillilerin serbest bırakılması konusunda anlaşmaya varılması için yeni bir girişimde bulunacağını okuyoruz.

Haberde bu konunun İsrail'in kendi içinde bir tartışması olduğu ve Hamas ya da arabuluculardan gelecek bir teklifin masada olduğu anlamına gelmediği vurgulanıyor.

Tel Aviv yönetiminin, Hamas'ın İsrail saldırılarına son verilmesi, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nden çekilmesi ve Filistinlilerin Gazze Şeridi'nin kuzeyine dönmesi yönündeki taleplerini reddetmesi nedeniyle görüşmeler henüz sonuçlanmadı. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir