Sakarya'da denizde kaybolan gencin cansız bedeni bulundu

Karasu sahilinin 32 Evler mevkiinde arkadaşlarıyla yüzdükten sonra ortadan kaybolan üniversite öğrencisi Burak Emre Meşe'nin bulunması için başlatılan çalışmalar, sahile 12 kilometre paralel ve 10 kilometre olmak üzere 120 kilometrelik alanda yürütüldü. açık deniz .

Su üstünden sahil güvenlik komutanlığına bağlı 2 bot, su altı dalgıçları ve havadan 1 helikopterin katılımıyla polis ve acil durum ve afet il müdürlüğü (AFAD) ekipleri karada da destek verdi.

40 kişilik ekibin yürüttüğü çalışmaya Sakarya Arama Kurtarma Derneği (SAKDER) gönüllüleri de yardımcı oldu. Sahilde kurulan çadırda beklemeye devam eden aileye Diyanet Vakfı, Türk Kızılayı ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri müdahale etti.

Bu arada Karasu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan da AFAD İl Müdürü Bekir Şen'den çalışmalar hakkında bilgi alarak öğrencinin ailesini ziyaret etti.

[Fotoğraf: AA]

4,5 metre derinlikte bulundu

Sahil Güvenlik dalgıçları, Meşe'nin cesedini mendireğin 4,5 metre gerisinde, denize girdiği yerden yaklaşık 300 metre uzakta buldu.

Sahile vuran ceset, kimlik tespiti ve incelemenin ardından Karasu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Karasu Meslek Yüksekokulu öğrencisi Burak Emre Meşe, dün arkadaşlarıyla birlikte Aziziye ilçesi Doğu Karadeniz Caddesi 32 Evler mevkiinde yüzmeye gittikten sonra ortadan kayboldu. ' uyarısı üzerine arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir