Yerli ve yabancı 5 bin kişiyle rafting sezonu başladı

Türkiye'nin önemli rafting merkezlerinden Melen Çayı, geçtiğimiz günlerde rafting sezonunu açtı. Düzce'nin Cumayeri ilçesindeki Dokuzdeğirmen beldesindeki rafting merkezlerine gelen macera tutkunları, yüksek akan Melen Çayı'na indirdikleri teknelerde akıntıya karşı kürek çekerek adrenalin dolu anlar yaşadı. Akıntıların hızı zaman zaman arttıkça macerayı seven kirişçiler teknelerde kalabilmek için büyük çaba sarf etti.

Rafting merkezi işletmecisi Davut Pirdal, “Melen Çayı'nda rafting sezonu açıldı. Yaklaşık 5 bin yerli ve yabancı kişiyle sezonu açtık. Melen Çayı bu dönemde çok güzel rafting yapmaya da müsait olabiliyor. Şu anda her yaştan insanın yaptığı bir etkinlik. Sezon yoğun başladı ve böyle de devam edecek. Yakın gelecekte 13-14 büyük etkinliğimiz daha olacak. Raftingin yanı sıra zipplane de sezon böyle devam ederse gündemimizde. 7-8 ay daha devam edecek “Melen Çayı'nın lezzetini her zaman yaşayacaklar” dedi.

İstanbul'dan gelen ve ilk kez raftinge çıktığını söyleyen Nebahat Davutoğlu, “Burada festival vardı o yüzden geldim. İlk defa raftinge gideceğim. Çok eğlenceli olduğunu, eğleneceğimizi söylediler” dedi. Biraz ıslak. İki günlüğüne geliyoruz. Son günümüzde raftinge gideceğiz.

Yüksek akış hızı ve İstanbul, Ankara gibi büyük şehirler arasındaki konumu nedeniyle rafting tutkunları ve macera tutkunları arasında büyük ilgi gören Melen Çayı, 8 ay boyunca adrenalin tutkunlarını ağırlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir